O túžbach, januárovej sebareflexii a kupovaní času

1+1+1 je newsletter, ktorý posielam každé 2 týždne. Vždy obsahuje 1 tip, 1 myšlienku a 1 otázku. Tentokrát tipy na mesačnú sebareflexiu, 5 konkrétnych otázok, ktoré vás povedú k hlbšiemu premýšľaniu a tiež o tom, ako mať viac času vo svojom živote.

1 TIP

Tipy na mesačnú sebareflexiu

Dnes mám pre Vás tip na mesačnú sebareflexiu.

  • Aký bol Váš prvý mesiac tohto roku jedným slovom?
  • Čo Vám dávalo pocit, že ste žili?
  • Aké aktivity ste robili, ktoré boli pre Vás zmysluplné?
  • Ako ste sa starali o svoje vzťahy?
  • V čom ste o kúsok vyrástli?

To je pár otázok, ktorými môžete odštartovať svoju prvú mesačnú reflexiu tohto roku. Otázky kopírujú naše hlavné túžby, ktoré ako ľudia máme. Túžbu po živosti, hlbokých spojeniach, zmysluplných aktivitách a raste vo všetkých týchto oblastiach. Ako ich naplníte, je na Vás.

1 MYŠLIENKA 

Ako mať viac času

Očividným spôsobom, ako si kúpiť späť svoj čas, je zaplatiť niekomu, aby pre vás niečo urobil. Zaplaťte automechanikovi za výmenu oleja alebo čistiarni za vyžehlenie obleku.

Menej zrejmý spôsob, ako si kúpiť späť svoj čas, je povedať nie. Odmietnutie povýšenia vám môže “kúpiť” viac času na rodinu. Odmietnutie pozvania na večeru vám môže “zaplatiť” čas, ktorý potrebujete na cvičenie. Čas si kupujeme späť nielen peniazmi, ktoré míňame, ale aj príležitosťami, ktoré odmietame.

Čím jasnejšie viete, ako chcete tráviť svoje dni, tým ľahšie je povedať nie požiadavkám, ktoré vám kradnú hodiny.

(J.Clear, voľný preklad)

1 OTÁZKA

Čomu potrebujete povedať “nie”, aby ste mohli povedať “áno” tomu, na čom skutočne záleží?


Pridajte sa

Ďakujem za prečítanie. Ak ešte nie ste súčasťou mojej e-mailovej databázy a chceli by ste dostávať pravidelnú dávku inšpirácie do svojej e-mailovej schránky, prihláste sa.