5 praktických tipov pre lepšie spojenie so sebou

Pomôžem vám vrátiť sa k sebe a znovu objaviť radosť a zmysel vo vašom živote.
Späť k sebe

Máte pocit, že ste v živote spravili všetko "správne", ale napriek tomu sa necítite spokojne?

Možno ste sa naučili ako mať zabezpečený život, ale nie naplnený život. Poďte začať žiť nie podľa toho, ako “sa to má”, ale podľa toho, ako to sami cítite. Pomôžem vám vrátiť sa späť k sebe a znovu objaviť radosť a zmysel vo vašom živote.

Kde sa podela radosť zo života?

Možno ste doteraz nad životom príliš nerozmýšľali. Úspešná škola, dobrá práca, auto, kariéra, byt, rodina,…

No po rokoch práce a napĺňania plánov a cieľov, ktoré možno ani neboli vaše – plánov rodičov, spoločnosti či kultúry, v ktorej ste vyrastali, sa zrazu pýtate sami seba: 

• Kde sa podela radosť zo života?
• Prečo ma môj život nenapĺňa?
• Prečo sa cítim prázdno?

Kto som?

Doba, v ktorej sme vyrastali nás často tlačila do toho, aby sme sa naučili bezpečne prežiť vo svete plnom neistoty. Otázka úspechu a zabezpečenia bola často tá najdôležitejšia priorita. Podať očakávaný výkon a ísť ďalej. 

Veľmi sa nás nepýtali na to, ako sa cítime, čo vnímame. Nikto nás neučil venovať pozornosť prítomnému okamihu, nikto nás neučil, ako sa žije z úrovne nášho skutočného autentického ja.

Pritom odpovedať si na otázku, “kto som” je ten najúčinnejší spôsob, ako sa vydať cestou spokojného a radostného života. Vrátiť sa späť k sebe. Nájsť svoj zmysel a žiť ho.

Carl Gustav Jung:

Privilégiom života je stať sa tým, kým v skutočnosti ste.

Dať životu zmysel znamená žiť svoj život autenticky a v súlade so sebou. Aj keď sa vám možno teraz javí, že ste v tom úplne stratení, je to v poriadku. Možno je práve teraz váš zmysel znovu sa spojiť so sebou, svojimi hodnotami, so svojimi najvnútornejšími túžbami a potrebami. Všetci sme tu na zemi iba na krátkom pobyte. Otázka je, či premárniť svoj čas na to, aby sme žili život, aký “by sme mali” alebo si vytvoríme naplnený život v súlade s tým, kto sme a aké hodnoty sú pre nás esenciálne.

Ako z toho von?

Hľadať odpovede na všetky tieto otázky môžete aj sami.

Začnite tráviť čas sami so sebou a v tichu. Meditujte. Buďte v prírode. Buďte svojimi žiakmi a spoznávajte sa. Hľadajte, čo vám prináša radosť, ale aj čo by ste vy chceli priniesť svetu. Existujú stovky sebarozvojových kníh, článkov, stovky inšpiratívnych videí, podľa ktorých môžete postupovať.

Nezabudnite však, že inšpirácia je jedna vec, ale iba konkrétne činy vytvárajú zmenu.

Alebo si nájdite odborníka – kouča, mentora, terapeuta, ktorý vám s tým pomôže.

Aké to má výhody?

• Sedenia jeden na jedného venujú celý priestor špecificky vašej situácii.
• Odborník bude smerovať proces tak, aby ste sa vy mohli plne sústrediť na seba.
• Ponúkne vám účinné nástroje na zlepšenie úrovne vašej celkovej spokojnosti.
• V spolupráci s ním pravdepodobne zájdete ďalej, ako by ste sa dostali vy sami.
• Odborník bude zároveň vašim partnerom v dialógu. Bude empatickým uchom, povzbudzujúcim hlasom a umožní vám vidieť veci z inej perspektívy.

Chcete touto cestou vykročiť? Pozývam Vás na prvé zoznamovacie stretnutie zdarma.